Rubrika : Tenisový klub

Turnaj MIX

Pořádání tohoto turnaje smíšených párů připadlo tentokrát na manžele Sehnalovy. Jako již tradičně se konal poslední srpnovou sobotu a tentokrát nám počasí přálo.
Po osmé hodině ráno se sešlo 10 párů, které se rozlosovaly do skupin A a B s nasazenými manžely Malířovými a Mikulíkovými. Hrálo se ve skupině každý s každým a ve finále pak o 1. a 3. místo. Počet účastníků a zvolený styl hry naznačoval, že tento turnaj bude na dlouho.
Ihned po úvodním slovu pana Sehnala vyrazily na kurt první dvojice a urputně bojovaly o každý míček. Utkání střídalo utkání. Příjemně se sedělo a dívalo na zajímavé výměny. Stoly se prohýbaly pod talíři s ovocem, koláči a jinými pochutinami. Myslím, že nechybělo vůbec nic včetně dobré nálady účastníků.
Dle očekávání se turnaj protáhl do pozdních hodin. V podstatě se mohl nazvat i „nočním turnajem.“ Díky osvětlení se však pokračovalo ve hře dále, bez ohledu na to, že sluníčko již dávno zapadlo. Kolem půl jedenácté se konečně mohly vyhlásit výsledky. Na krásném 3. místě se umístili Marie Florecová a Jiří Proška ml. Druzí byli nasazení manželé Malířovi a překvapivými vítězi se stali Pavla Mikulíková s Petrem Nezdařilíkem.
Všichni umístění obdrželi krásné ceny ve formě dobrého vína a účastníkům bylo poděkováno. Stejně tak patří díky za organizaci turnaje manželům Sehnalovým, Lukáši Mikulíkovi za výborný guláš k obědu a nesmím zapomenout ani na Zdenu Hrušku a jeho grilovaná kuřátka k večeři. Užili jsme si krásný letní den na kurtech a vím, že tuto sezónu nebyl poslední! Čeká nás minimálně zakončení Loukovské tenisové ligy ☺.

Za tenisový klub
Katka Vališ

Turnaj 50+

Netradičně v neděli, 25. června 2017, se tentokrát konal turnaj v tenisové čtyřhře mužů pořádaný manžely Proškovými a Mikulíkovými. V osm ráno, podotýkám, že už bylo pěkné horko, proběhlo rozlosování a na kurt mohly nastoupit první dvojice.
Zápas to byl vskutku vyrovnaný. Neustále probíhalo přetahování o míček, žádná z dvojic neměla nad tou druhou vrch. To další mače byly z jiného soudku. Létalo nezvykle mnoho kanárů. V jednom klání jej tenisový pár inkasoval a hned ve druhém zase někomu dal….
Pořadatelé se vzorně postarali, aby samotní hráči i hosté měli dostatek jídla a pití. Den příjemně ubíhal. Stále bylo na co se dívat. Jen asi podstatně příjemněji se cítili diváci ve stínku s chlazeným pivečkem v ruce, než aktéři na kurtu :-D.
Po druhé odpoledne byl dobojován i poslední zápas. Tento rozhodl o konečném pořadí. Na bronzové příčce se umístili Standa Sehnal s Edou Krčmařem, o chloupek druzí skončili Josef Koláček s Milanem Vališem a šampáňo jako vítězové mohli bouchnout Petr Mikulík st. s Josefem Bělíkem. Všichni účastníci dostali i krásné ceny.
Je třeba říci, že organizace turnaje se autorům vyvedla. Vše klapalo podle plánu, nikomu nic nescházelo a panovala dobrá nálada. Děkujeme za hezké odpoledne. Snad jen těch stupňů Celsia můžete příště ubrat .-)

Za TK Katka Vališ

„Lókovští“ tenisté přistiženi při práci…

Jarní počasí venku jim opět umožnilo po dlouhé zimě zapracovat na tenisovém kurtu ve předem dohodnutém termínu, a to 2. dubnovou sobotu. Je pravda, že přes týden sluníčko slibovalo téměř léto, ale už ke konci týdne se někam schovalo a občas zaplakalo. To je však neodradilo a v osm ráno se sešli v hojném počtu, aby tenisovému kurtu dali sezónní fazónu.
Jak to tak bývá, u nepřerušované pracovní aktivity jim pořádně vyhládlo. Konečně se od grilu začala linout vůně špekáčků. Nikdo se nenechal dlouho pobízet a v klidu si vychutnal první letošní „grilovačku“. Odpočinek přišel všem vhod.
Po zasloužené obědové pauze práce pokračovala do odpoledních hodin. Úpravu dopadových ploch u dětského hradu se však rozhodli odložit na termín, který nabídne přívětivější, nedeštivé počasí. To hlavní, kurt, je však připraven hostit první tenisu chtivé hráče, takže účel brigády byl splněn.
Povedenou tenisovou sezónu plnou skvělých utkání a příjemných teplých večerů strávených bílým sportem přeje
Katka Vališ

Liga 2016

Vody na tenisových kurtech se zdály trochu stojaté a tak se Marek Mikulík za pomoci Zdeny Hrušky a mé maličkosti rozhodl je oživit! A myslím, že se povedlo. Přišel s nápadem: Loukovské tenisové ligy neboli LTL. Že nevíte, o co vlastně jde? Je to v podstatě velmi prosté.
Muži jsou rozděleni do skupin A a B podle stupně jejich umění v tomto bílém sportu. Během sezóny si domlouvají a odehrávají vzájemné zápasy, jak jim to vyhovuje. Marek chytře využil Google kalendář, kde je jasně vidět obsazenost kurtu a samozřejmě pak i výsledky utkání hráčů. Víte tak kdy kdo na kurtech hraje, můžete přijít fandit a shlédnout napínavé mače. Kalendář naleznete na webu obce v sekci TK.
Na konci sezóny se všichni sejdou k posezení, zhodnocení výsledků a vyhlášení vítězů. Něco se ugriluje, popije, rozdají se ceny zúčastněným. Prostě taková správná pohodička. A jak že to dopadlo loni?
Vítězem skupiny A se stal oprávněně Radek Bundil, druhým byl Dalibor Zela a na třetí příčce se umístil sám pořadatel. Ve skupině B bylo dobojováno takto: první místo patřilo Dominiku Černockému, druhý byl zaslouženě Zdeněk Molek a bronzovou medaili vybojoval Petr Mikulík st.
Loňským prvním ročníkem se vychytaly mouchy a ten letošní bude jistě „o ligu“ výše! Začne to už samotnou baráží mezi následujícími hráči: Dominik Černocký, Zdeněk Molek, Jiří Proška ml. a Jiří Matyáš.
Marku, už se těšíme na LTL plnou novinek ☺
Za TK tisková mluvčí Kateřina Vališ

1 ROČNÍK TURNAJE 50+

Nádherně slunečný sobotní den 25. 6. 2016 byl svědkem prvního ročníku turnaje ve čtyřhře, pořádaného a sponzorovaného Marcelou a Jirkou Proškovými s Petrem a Jarkou Mikulíkovými. Jak již název napovídá, jednalo se o turnaj určený pro hráče „dříve narozené“.
O půl deváté, kdy už sluníčko začalo vykukovat a pěkně hřát, si účastníci losovali své spoluhráče do dvojic. Díky předem určeným nasazeným nebylo vlastně slabé dvojice. Bylo dohodnuto, že hrát se bude na 9 gamů. Vzhledem k předpovědi počasí, kdy se teplota měla vyšplhat ke čtyřicítce, se nebylo čemu divit.
Hráči neotáleli a první čtyřka nastoupila do antukového ringu vyzbrojená raketami a míčky. Po krátkém rozpinkání a „oťukání“ soupeřů mohl na post rozhodčího usednout zvolený dobrovolník z řad zbývajících účastníků a začalo první z mnoha klání.
Kdo zrovna nehrál, odpočíval ve stínu stromů nebo studoval hru soupeře. O dobré jídlo a pití nebyla nouze. Výbornou podívanou nabízelo dle předpokladů také dění na kurtu. Některé výměny byly hodny skutečných profesionálů !
Den utekl jako voda. Bylo před námi poslední utkání tohoto nejvyrovnanějšího turnaje v historii Loukova. Tentokrát to byl doslova pekelný boj o každý fiftýn jak napovídá výsledek: 9:7 a úplně poslední míček celého setu prostě nejde popsat slovy. To byste museli vidět….
Jak závěrem řekla Marcela: „vyhráli všichni, kdo se ten den odhodlali na kurt“. Po zásluze každý tedy dostal perfektní tričko s názvem turnaje na památku a taky cenu. Následný potlesk pak patřil vítězům i poraženým a především organizátorům, za bezchybný průběh akce. Věřím, že turnaj se nekonal naposledy. Jistě se zařadí do programu tenisové sezóny na rok 2017.
Všem aktivním hráčům tenisu i fandům pěkný den a na dalším turnaji nashledanou!
Za pořadatele Kateřina Vališ

Zahajovací brigáda tenistů

Počasí jako na objednávku nám vyšlo na sobotu 23. dubna 2016, na kterou byla svolána zahajovací brigáda na tenisových kurtech. Především díky iniciativě předsedy TJ Zdeny Mikulíka, jenž všechny členy TK Loukov osobně tel. pozval, se nás sešlo celých dvacet šest!
Již v osm ráno jsme se tedy všichni s vervou vrhli do práce. Čekala na nás příprava tenisového kurtu samotného, pak vysázení 70 tújí kolem kurtu místo nedávno pokácených borovic, úprava pískových dopadových ploch okolo dětských prolézaček a na závěr demolice staré tréninkové stěny. Ta bude stát nová v prostoru víceúčelového hřiště. Zatímco pánové pilně kopali jámy a vozili hlínu či antuku, dámy se pustily do úklidu klubovny.
Musím říci, že na brigádu bylo vše perfektně připraveno. Na parkovišti stál kontejner s tújemi a zeminou, pařezy od borovic byly již vyfrézovány a větve odvezeny, takže stačilo přinést s sebou z domu pracovní náčiní a dobrou náladu. Tímto chválím tým organizátorů. Kolem poledne, když už jsme toho měli všichni pomalu dost a toužili jsme po odpočinku, nás přilákala vůně grilovaných klobás. Ani tohle organizátoři neopomenuli. Taková klobása po pořádné práci chutná víc než nejlepší steak !
Ve čtyři odpoledne se již finišovalo. Zalévali se zasázené túje, válcovala se nová antuka a ti, kteří neměli již, co na práci, se kochali pohledem na dobře vykonané dílo. Tenisová sezóna je tedy zahájena a my doufáme, že bude pro nás dlouhá a plná společných sportovních zážitků.

Za tenisový klub tisková mluvčí Kateřina Vališ

GLASS OPEN 2015

Přesto, že počasí druhou říjnovou sobotu lákalo spíše k příjemnému lenoší v teple domova, tenisoví nadšenci se nedali odradit a po osmé ráno se začali scházet na tenisových kurtech. Přišli se zúčastnit posledního turnaje sezóny – čtyřhry mužů, který již tradičně uspořádal Petr Mikulík st.
Sešlo se 12 účastníků, z nichž 6 bylo nasazených a 6 se k nim dolosovalo. Tento způsob umožnil vznik dvojic silnějších a slabších hráčů, které dávaly tušit zajímavou podívanou. Hrálo se ve skupinách A a B každý s každým, pak 3. s 3. , 2 s 2. a 1. s 1. Bylo velmi poutavé sledovat, jakou herní strategii zvolily jednotlivé páry, které spolu mnohdy hrály vůbec poprvé. K pobavení bylo zajisté i oblečení hráčů. Odpovídalo sice studenému větrnému počasí, divák by ho však na kurtech jistě nečekal! Scházely snad už jen šály a rukavice .
Pánové se činili na antuce, ženy zase v zázemí. Na snídani nechyběly frgály od A. Idesové, M. Prošková se postarala o guláš, sekanou a pečená kolena. Společně s J. Mikulíkovou zajistily, aby měli všichni jídla i pití do libosti. Holkám patří za péči a vzornou obsluhu velký dík.
Odpoledne se pomalu chýlilo ke konci a na kurtu se dohrávala poslední utkání. Každý ví, že není důležité vyhrát, ale zúčastnit se…Přesto si dovolím zmínit jména umístěných. 3. příčka náležela tentokrát L. Mikulíkovi s J. Burdou, na krásném druhém místě byl J. Bělík a P. Mikulík ml. a zaslouženě zvítězila dvojice J. Proška ml. a P. Migo. Závěrem obdržel každý účastník opět památeční tričko.
Jistě nemluvím pouze za sebe, řeknu-li, že to bylo další podařené sportovní odpoledne. Dobrou náladu nám nezkazilo ani chladné počasí. Mnohokrát děkujeme za organizaci manželům Mikulíkovým a doufáme, že to nakonec přeci jen nebude poslední ročník jak bylo avízováno. Sportu zdar!

Kateřina Vališ

SALÁTOVÁ MÍSA 2015

V sobotu 19. září od osmi ráno se dle plánu odehrával na tenisových kurtech tradiční turnaj Salátová mísa, tedy dvouhra mužů o Putovní pohár Loukovského tenisového klubu.
Pro pobavení – pořadatelé byli zároveň prvními nasazenými . Do skupiny A k Markovi Malíři byl vylosován Jiří Proška ml., Milan Vališ a Lukáš Mikulík, ve skupině B s Markem Mikulíkem bojovali Josef Burda, Josef Bělík a Petr Mikulík st. Hrálo se na jeden vítězný set do sedmi.
Počasí nám celý den přálo a pro sportovní klání bylo teplotně naprosto ideální. Mohli jsme si užívat pohody v jednom z posledních krásných dnů tohoto léta. Vše probíhalo tak nějak v poklidu a podle plánu. V odpoledních hodinách kolem 17h již bylo jasno. Po některých velmi vyrovnaných utkáních se mohli vyhlašovat vítězové.
Stylové 2 lahváče Plzně za 3. místo si hrdě odnášel Marek Malíř, jako druhý s překvapivou cenou ve formě půllitru slilvovice se umístil Marek Mikulík ml. a bouchnout šampus určený pro vítěze mohl zaslouženě Lukáš Mikulík.
Díky všem, kteří se na konání akce podíleli. Účastníkům za odvedené sportovní výkony a divákům za podporu hráčů .

TENISOVÝ KLUB LOUKOV SLAVIL ČTVRTSTOLETÍ

V pátek 7. srpna 2015 se v 17:00 hod. sešli k oslavám 25. let Tenisového klubu Loukov téměř všichni členové klubu, společně se svými ostravskými přáteli z DANCE studia Ostrava, kteří zajíždí do Loukova již patnáct let. Vzpomínalo se na začátky tenisu v Loukově, a v programu jednotlivých vystoupení byl zařazen nohejbal, oficiální tenisové utkání mezi Ostravou a Loukovem a vyvrcholením celého podvečera bylo retro tenisové utkání (manželé Koláčkovi & sourozenci J. Zábranský, M. Florecová) a světová premiéra latinsko-amerických tanců na antuce v podání vynikajících tanečníků z DANCE studio Ostrava. Všichni vystupující i hrající byli skvělí a přispěli k zdárnému průběhu tohoto setkání, které se nebude v budoucnu již opakovat.

Za TK Loukov Z. Mikulík

tk2015_1

tk2015_2

Tenisové klání ve čtyřhře mužů

Na sobotu 11. července 2015 připadl tentokrát první letošní turnaj – čtyřhra mužů. Za pomoci Marka Mikulíka se jej rozhodl uspořádat Marek Malíř.
Krátce po osmé hodině ráno se sešlo 6 dvojic mužů odhodlaných bojovat o každý game. Počasí bylo jako objednané, svítilo sluníčko, ale nebylo žádné extrémní vedro – tedy panovaly ideální podmínky pro hru. Jeden zápas stíhal druhý a v každém bylo celou dobu na co koukat. Hrálo se na jeden vítězný set a o vítězné dvojici rozhodoval počet získaných gamů. Nechyběly dlouhé výměny odměněné potleskem diváků, nečekané zvraty během zápasu, tiebreaky či parádní esa. Dokonce jsme nebyli ochuzeni ani o exhibiční utkání prvních proti posledním. To jsem se nasmála jako už dlouho ne (.
O spokojené žaludky se postaral Lukáš Mikulík svým báječným gulášem. Přísun tekutin zúčastněným a fungující kuchyň si vzala pod správu Marcelka Prošková. Nesmím zapomenout ani na báječné koláčky od Hanky Malířové atd. Prostě každý přispěl čím mohl a chtěl k pohodovému dni. Panovala skvělá nálada, která vydržela až do večerního vyhlášení výsledků.
Zaslouženou odměnu si odnesli všichni účastníci, ovšem na „bodovaných“ pozicích mohli být jen 3 dvojice: 3. místo vybojovali Petr a Petr Mikulíkovi, 2. místo obsadili Marek Malíř s Radkem Bundilem a pomyslné zlato získala „o prsa“ dvojce zkušených matadorů Marek a Luky Mikulíkovi.
Veliké díky náleží organizátorům, že se této nevděčné funkce nezalekli a umožnili nám všem strávit parádní sportovní den na kurtech. Díky kluci a těšíme se na příště!
Za všechny zúčastněné tisková mluvčí TJ Katka Vališ

tmp_17680-20150711_2018441648747606

SALÁTOVÁ MÍSA 2014

V sobotu 20. září 2014 se sešlo na kurtu 8 hráčů chtivých utkat se o vítězství v posledním letošním turnaji – dvouhře mužů. Organizátoři Petr Mikulík st. a Lukáš Mikulík na ně byli připraveni. Všichni se spořádaně rozlosovali do dvou skupin po čtyřech, kde tak každého ve skupině čekali 3 soupeři. Začít se mohlo po osmé hodině ráno. Počasí chvíli hrozilo deštěm, ale pak se umoudřilo a po zbytek dne už se tenisové klání odehrávalo pod jasnou oblohou. Po celý den bylo zajištěno kvalitní občerstvení – jak tuhé tak tekuté :), aby hráči mohli načerpat síly na další sportovní zápolení. Den to byl pro všechny dlouhý ale jistě plný zážitků. Kolem osmé večerní se mohli vyhlásit vítězové: 3. místo obsadil Lukáš Mikulík, 2. místo Petr Mikulík st. a putovní pohár si mohl odnést Per Mikulík ml.

sm2014

Velké díky mimo organizátorů patří i Jarce Mikulíkové a Zdeně Koláčkové za pomoc v kuchyni a každému, kdo jakkoli přiložil ruku k dílu a podílel se tak na vydařené akci.

Závěrem je třeba zmínit, že tenisový klub je nadále otevřen pro všechny zájemce z řad malých i velkých.

Sportu zdar!