SENZAČNÍ DEN DĚTÍ

Páteční dopoledne 3. června si naši žáci náramně užili. V rámci oslav DNE DĚTÍ jsme se vypravili do Zlína, kde končil 56. ročník filmového festivalu pro děti.
Pan Pešl nás vysadil u nákupního centra Zlaté jablko a my jsme zamířili přes náměstí, kde už se pomalu chystaly odpolední atrakce, k zámku, kde byly připraveny workshopy – vyrábění masek z papíru, záložek, malování na obličej, stavebnice Lego, mohli si také naplnit pytlíčky levandulí, zahrát šipky a to vše zadarmo ! Na nádvoří zámku probíhalo hudební vystoupení Standy a Vandy.
Během veselého programu si žáci zazpívali známé písničky z pohádek, zatancovali a měli také možnost vyhrát cédéčko, protože ten, kdo uhádl hudební hádanku, tak jej vyhrál. A protože máme šikovné žáky, tak samozřejmě i oni si někteří tuto výhru domů odvezli. A to vše zadarmo! Na úplný závěr jsme všichni dostali „dar-nedar“ – razítko na ruku.
Příjemné bylo setkání se známými televizními postavami Jů a Helé a večerníčkem. Zajímavostí bylo také improvizované studio České televize, které bylo před zámkem a v parku potom různé atrakce, Zorbing, stánky se zmrzlinou a ledovou tříští, které nemohly zůstat bez povšimnutí. A už se utrácely penízky. Jsem ráda, že se výlet dětem líbil a většina z nich prohlásila, že to byl super zážitek!
Pomalovaní, částečně unavení a hladoví jsme se v jednu hodinu po poledni vraceli do školy.
Ale někteří by tam klidně zůstali, protože právě v jednu hodinu se rozjížděly ty obrovské skákací hrady a různé atrakce na náměstí. Tak snad příště !