Rubrika : AKTUALITY

Bezpečnostní zpráva ČEPRO a.s.

LOU_BZ_část_0_Úvod, osnova_V5R0
LOU_BZ_část_1_Základní informace_V5R0
LOU_BZ_část_2_Popisné a datové části_V5R0
LOU_BZ_část_3_Posouzení rizik ZH_V5R0
LOU_BZ_část_4_Zásady, cíle PZH_V5R0
LOU_BZ_část_5_Popis systému řízení bezpečnosti_V5R0
LOU_BZ_část_6_Popis preventivních bezp. opatření_V5R0
LOU_BZ_část_7_Závěrečné shrnutí_V5R0
LOU_BZ_část_8_P01 Mapa skladu_V5R0
LOU_BZ_část_8_P02 Kontakty_V5R0
LOU_BZ_část_8_P03 Plán vyrozumění_V5R0
LOU_BZ_část_8_P04 Bezpečnostní listy_V5R0
LOU_BZ_část_8_P05 Seznam platné dokumentace skladu_V5R0
LOU_BZ_část_8_P06 Přehled předpisů I. až III. vrstvy_V5R0
LOU_BZ_část_8_P07 Aktuální cíle a úkoly IMS_V5R0
LOU_BZ_část_8_P08_FTA, ETA_V5R0
LOU_BZ_část_8_P09 Dosahy účinků ZH_V5R0

Desatero obrany před šmejdy v energetice podle ERÚ

1. Nenechte se nikým do ničeho nutit.

2. Vždy se ptejte, zda se bavíte přímo s dodavatelem, nebo se zprostředkovatelem.

3. Když někdo zvoní na vaše dveře a tvrdí, že je zaměstnancem ERÚ nebo ČOI, velmi pravděpodobně lže. Úřady energie neprodávají.

4. Podomní prodeje jsou někdy zakázány vyhláškou.

5. Volá někdo na váš telefon, píše na e-mail? Ptejte se, odkud má kontakt a zda disponuje vaším souhlasem pro zasílání obchodního sdělení.

6. Neberte si dárky, odmítněte služby „za určitých podmínek zdarma“.

7. Nikdy se nezavazujte, že podepíšete smlouvu, kterou ještě nemáte k dispozici.

8. Nikdy nepodepisujte nic (smlouvu, plnou moc, přihlášku atp.), co jste si důkladně nepřečetli a úplně nepochopili.

9. Nebuďte pasivní! Případné spory s dodavatelem neodkládejte, řešte je hned zpočátku.

10. Od smlouvy, kterou jste uzavřeli mimo provozovnu držitele licence, můžete bez jakýchkoliv sankcí do 14 dní odstoupit.

Převzato ze SEZNAM.CZ

Aktualizace aplikace ČESKÁ OBEC

Informace pro uživatele aplikace Česká obec
Od 24.5.2020 byla aktualizována aplikace Česká Obec.
Prosím, zkontrolujte si, zda aktualizace proběhla buď automaticky nebo
aktualizujte manuálně na Google Play a AppStore poté znovu přidejte sledovanou obec nebo město.
To že aplikace je aktualizována poznáte, bude mít modernější vzhled.

Video návod:

SEMINÁŘ ZRUŠEN

Z důvodu situace kolem probíhající pandemie jsme stornovali přednášku doktorky Věry Facové a doktora Miroslava Orla : „Osobnost a inteligence úspěšných a neúspěšných v inkluzivním vzdělávání“, která měla proběhnout dne 28.05.2020 v Loukově.
Uvidíme se tedy dne 24.9.2020 v Loukově při další přednášce Dr.Facové a Dr.Orla. Témata přednášek, které jsme z důvodu COVID -19 museli zrušit, máme v plánu zařadit do nabídky vzdělávacích aktivit v Loukově pro rok 2021.
Děkujeme za pochopení!

Zákaz rozdělávání ohně

Vzhledem ke zvýšenému množství požárů v lesních porostech způsobených rozděláváním ohně návštěvníky lesa /turisty/.
Upozorňujeme, že dle zákona o lesích platí pro návštěvníky lesa přísný ZÁKAZ rozdělávání ohně nejen v lesním porostu, ale i 50m od jeho hranice.

Nakládání s odpady

Vážení spoluobčané,
nakládání s odpadem v době nouzového stavu a karantény, má svá zvláštní pravidla, protože odpad může být zdrojem přenosu infekce.

Dbejte na maximální míru ochrany a osobní hygienu při nakládání s odpady.

Použité roušky, rukavice a kapesníčky ukládejte do plastového pytle. Ten odkládejte uzavřený do směsného komunálního odpadu. V žádném případě je nedávejte do tříděného sběru.

Žádné odpady NEODKLÁDEJTE mimo kontejnery a popelnice.

POKUD NEJSTE NAKAŽENI ANI V NAŘÍZENÉ KARANTÉNĚ – nakládejte se svými odpady jako doposud – třiďte odpady tak, jak jste zvyklí.

Osoby v karanténě odpad nyní NETŘÍDÍ! Hrozil by přenos infekce. Jste-li v karanténě, odkládejte veškeré odpady do pevného plastového pytle, případně do dvou slabších pytlů. Po naplnění (nejpozději však do 24 hodin) pytel pevně zavažte a na povrchu ošetřete dezinfekčním prostředkem. Poté jej můžete odložit do popelnic a kontejnerů na směsný odpad.

Vážení spoluobčané,
všichni se snažte minimalizovat celkový objem a množství odpadů, které není v současné době nutné produkovat.

Chovejte se zodpovědně nejen sami k sobě a svému okolí, ale také k všem lidem, kteří pro nás zajišťují nakládání s odpady.

Více informací naleznete na našich internetových stránkách.

Děkujeme, že se chováte zodpovědně.

Nová úprava jízdních řádů

V souvislosti s vládním nařízením spočívajícím v omezení pohybu osob v České republice z důvodu zamezení šíření koronaviru bude ve veřejné dopravě s platností od pondělí 30. 3. 2020 do odvolání na všech autobusových regionálních linkách zajišťovaných Zlínským krajem znovu zaveden provoz podle jízdních řádů, které platí o letních prázdninách. „Opětovně tak budou zajištěny i autobusové spoje, které v ranních a večerních hodinách využívají cestující pro cestu do práce a z práce,“ uvedl náměstek hejtmana Pavel Botek, zodpovědný za oblast dopravy. V platnosti však zůstává omezení dálkových spojů. Vybrané dálkové spoje jedoucí do Brna budou zkráceny do Vyškova, ostatní spoje do Brna a Ostravy budou včetně víkendu zrušeny. V železniční dopravě zůstávají v platnosti krizové jízdní řády platné od 24. 3. 2020.

Omezení v jízdních řádech

V souvislosti s vládním nařízením spočívajícím v omezení pohybu osob v České republice a z důvodu razantního snížení počtu cestujících ve veřejné dopravě, bude ve Zlínském kraji s platností od úterý 24. 3. 2020 do odvolání provoz všech autobusových regionálních linek zajišťovaných krajem veden podle jízdních řádů, které platí o vánočních prázdninách. Dále dochází k omezení dálkové dopravy. Vybrané dálkové spoje jedoucí do Brna budou zkráceny do Vyškova a ostatní spoje do Brna budou zrušeny. Dále budou zrušeny dálkové spoje do Ostravy. Rovněž dochází k omezení spojů jedoucích o víkendech.

Nové jízdní řády s platností od 24. 3. 2020 cestující najdou zde: https://www.id-zk.cz/jizdni-rady. Změny ve vyhledávačích spojení, např. IDOS, se projeví nejpozději 24. 3. 2020.

Upozornění pro cestující
Celkový přehled omezení ARRIVA vlaky
Celkový přehled omezení ČD

Pošta omezení provozu

Omezení poboček

Krizový štáb České pošty dnes na svém jednání přes videokonferenci rozhodl o následujících opatřeních.

Česká pošta od 19. března 2020 do odvolání omezuje otevírací dobu pro klienty. Hodiny pro veřejnost se upravují tak, že všechny pobočky na území České republiky se zavřou nejpozději v 16 hodin. Provozovatelé pošt Partner dostali od České pošty doporučení zavést stejné opatření. Omezení otevírací doby do 16 hodin je v jejich kompetenci.

Česká pošta od soboty 21. března 2020 do odvolání ruší víkendový provoz všech poboček. Všechny pobočky budou o sobotách a nedělích pro veřejnost uzavřeny. Provozovatelé pošt Partner dostali od České pošty doporučení zavést stejné opatření. Víkendové uzavření provozu je v jejich kompetenci.

Česká pošta na základě dnešního jednání vlády budou pobočky České pošty od 10 do 12 hodin zpřístupněné pouze občanům nad 65 let. Žádáme všechny ostatní klienty, aby respektovali toto rozhodnutí krizového štábu České pošty.

Žádáme veřejnost, aby pobočky České pošty navštěvovala pouze v nejnutnějších případech a aby omezila nakupování na e-shopech na věci, které nutně v současné době potřebuje. Zároveň žádáme klienty České pošty, aby aktuální stav hodin pro veřejnost sledovali na vstupu do pobočky a v informačním systému pobočky

Děkujeme za pochopení.

Matyáš Vitík
tiskový mluvčí
Česká pošta, s.p.

606 111 060
vitik.matyas@cpost.cz

Upozornění pro cestující

V souvislosti s vládním nařízením spočívajícím v omezením pohybu osob v České republice z důvodu zamezení šíření koronaviru bude s platností od středy 18. 3. 2020 do odvolání provoz na všech autobusových regionálních linkách v závazku veřejné služby Zlínského kraje veden podle jízdních řádů, které platí o letních prázdninách. Dále může dojít k zastavení nebo omezení spojů jedoucí do Brna a Ostravy. Rovněž z důvodu vyhlášení nouzového stavu v České republice s platností od neděle 15.3.2020 dochází k omezení spojů na bohoslužby jezdící v neděli.

Změny ve vyhledávačích spojení, např. IDOS, se projeví nejpozději ve středu 18. 3. 2020.

1 2 3